ANAHTAR TESLİM SPOR TESİSLERİ

Basketbol Sahaları
Ekonomik
Tüm faaliyetlerimizin temelinde ekonomik çözümler sunmak.
Ekolojik
Tüm faaliyetlerimizin temelinde doğaya uyumlu tesisler esastır.
Kalite
Tüm faaliyetlerimizin kaliteli ürünler ile müşterilerimizin uzun süre kullanımlarını sağlamak.
Ekipmanlar
Tüm Tesislerin yapımında gerekli olan ekipmanların eksiksiz sunulması esastır.

Basketbol Sahaları

      Basketbol sahaları kapalı salon veya açık olarak yapılır.Firmamız basketbol sahalarının açık olanlarını anahtar teslimi yapmaktadır.Kapalı salonların zeminlerini (PVC kaplamalı,parke veya poliüretan zemin) olarak yapmaktadır.Basketbol potalarını,skorbordlarını ve aydınlatmasını da yapmaktadır.
Basketbol saha genel ölçüleri 19,00m x 32,00m olarak yapılır genelde oyun alanları 15,00m x 28,00m veya 14,00m x 26,00m olarak çizilir.

Basketol sahası yapım aşaması :
Alt Yapı :
Sahanın inşa edileceği alan düzgün bir şekilde işveren tarafından tesviye edildikten sonra 20cm toprağın içinde kalacak şekilde sahanın etrafı 50x30cm çevre hatılı ile dönülür. Çevre hatılının betonu dökülmeden önce kalıbın içerisine 3,00m ara ile anklajlar düzgün bir şekilde yerleştirilir.(Tel-çit direkleri için) Hatıl betonu atıldıktan sonra oluşan havuzun içerisine 20 yüksekliğinde 4 ve 5 numara çakıl ile doldurularak sıkıştırılır. Bu sıkıştırılmış zemin üzerine ortalama 10cm %50 taş tozuyla karışık mekanik stabilize yapılır. Bu işlem sırasında sahaya enlemesine ve tek taraflı metrede binde 6-8 meyil verilir. Bu meyil yağmur sularını sahanın üzerinden rahat akması ve sahanın kuru kalmasını sağlamak için yapılır.Yukarıdaki işlemler sırasında saha sık sık sulanarak zeminin iyice oturması sağlanır ve asfaltlamaya hazır hale getirilir.

Asfalt Kaplama :
Dolgusu yapılmış,gerektiği gibi sıkıştırılmış ve meyil verilmiş alanın üzerine iki kademeli,ilk kademe 4-5 cm binber,ikinci kademe 4-5cm ince mıcırlı aşınma tipi asfalt kaplama yapılır. Burada dikkat edilecek husus asfaltın düzgün bir zemine sahip olmasını sağlayabilmektir. Zira asfaltın zemininde olabilecek dalgalanmalar aynen yukarıdaki kaplamaya yansır ve saha yağmurlardan sonra yer yer göllenme yapabilir. Asfalt kaplama tamamlandıktan sonra 3 hafta süresince günün en sıcak saatlerinde birkaç kez bol su ile yıkanmalıdır. Bu işlem asfaltın içerisindeki gazların daha çabuk buharlaşarak çıkmasını sağlayacağı gibi yabancı maddelerden arınmasını kolaylaştıracaktır.

Akrilik zemin Kaplaması :
Mevcut asfalt zemin üzerine  Pro-flex.m   ;tenis,basketbol,voleybol ve diğer sporlar için tasarlanmış akrilik esaslı sistemdir. Pro-flex.m sistem,kaymayı önleyici,yüksek performanslı,muntazam top sıçramasını sağlayan,dayanaklı ve uzun ömürlü,değişik iklim şartlarına uygun,yorgunluğu minimuma indiren,sakatlık riskini azaltan,UV ışınlarından etkilenmeyen ve ekonomik akrilik kaplama yapılır.

Yapılacak işlemler :
Asfalt zeminin basınçlı su ile yıkanması
Hava kompresörü ile temizlenmesi
1 kat dolgu malzemesi ile zeminin gözeneklerinin kapatılması
2 kat ‘’Cushion’’ uygulaması
2 kat “Precoat 367-200” (Ana renk katları)
2 kat ‘’Overline 367-F’’ ile basketbol saha oyun çizgilerinin çizilmesi


Çevre Tel-Çiti   (Kaynaklı Uygulama):
3,00m ara ile çevre hatılı  betonu içerisine bırakına ankreaj borularına 60x2,00mm  boru direkler kaynak ile monte edilir. Dikmelere 48x2mm borular üstten ortadan ve alttan olmak üzere 3 sıra yatay olarak kaynak ile bağlanır. Hazırlanan konstrüksiyona 1 kat antipas 2 kat yağlı boya ile boyanır. Boya kuruduktan sonra h:4,00m  yüksekliğinde 50x50x3,50mm PVC  kaplamalı örgü teli örgü telinin esnemesini önlemek için  4 sıra gergi teli çekilerek montaj işlemi tamamlanır.İstenilen yere 1 adet 100x200cm ebatlarında servis kapısı monte edilerek tarafınıza teslim edilir.

Oyun Ekipmanları :
Basketbol potası tek direk fiber poliüretan panyalı 105x180cm sabit çember ve filesi müşterinin isteğine göre cam panyalı potada tercih edilebilinir.