ANAHTAR TESLİM SPOR TESİSLERİ

Tenis Kortları
Ekonomik
Tüm faaliyetlerimizin temelinde ekonomik çözümler sunmak.
Ekolojik
Tüm faaliyetlerimizin temelinde doğaya uyumlu tesisler esastır.
Kalite
Tüm faaliyetlerimizin kaliteli ürünler ile müşterilerimizin uzun süre kullanımlarını sağlamak.
Ekipmanlar
Tüm Tesislerin yapımında gerekli olan ekipmanların eksiksiz sunulması esastır.

Tenis Kortları

Tenis Kortu Renk Seçenekleri İçin Renk Seçim Aracını Kullanabilirsiniz:

      Tenis kortları toprak kort,sentetik çim kaplamalı kort ve Hard kort (akrilik kaplamalı kort) olarak yapılır. Firmamız tenis kortlarını anahtar teslimi yapmaktadır.Tenis kort zeminlerini (Sentetik çim kaplamalı ve akrilik kaplamalı zemin) olarak yapmaktadır.Tenis kortu aydınlatması ve tenis ekipmaları (tenis direği ve filesi,tenis oturma bankları ve tenis skorbordları) satışını da yapmaktadır.
Tenis kortları Ülkemizde genel ölçüleri 18,00m x 36,00m olarak yapılır,oyun alan çizgileri ise  10,97m x 23,77m olarak çizilir.

Tenis kortu  yapım aşaması :
Alt Yapı :
Kortun  inşa edileceği alan düzgün bir şekilde işveren tarafından tesviye edildikten sonra 20cm toprağın içinde kalacak şekilde sahanın etrafı 50x30cm çevre hatılı ile dönülür. Çevre hatılının betonu dökülmeden önce kalıbın içerisine 3,00m ara ile anklajlar düzgün bir şekilde yerleştirilir.(Tel-çit direkleri için) Hatıl betonu atıldıktan sonra oluşan havuzun içerisine 20 yüksekliğinde 4 ve 5 numara çakıl ile doldurularak sıkıştırılır. Bu sıkıştırılmış zemin üzerine ortalama 10cm %50 taş tozuyla karışık mekanik stabilize yapılır. Bu işlem sırasında sahaya enlemesine ve tek taraflı metrede binde 6-8 meyil verilir. Bu meyil yağmur sularını sahanın üzerinden rahat akması ve sahanın kuru kalmasını sağlamak için yapılır.Yukarıdaki işlemler sırasında saha sık sık sulanarak zeminin iyice oturması sağlanır ve asfaltlamaya hazır hale getirilir.

Asfalt Kaplama :
Dolgusu yapılmış,gerektiği gibi sıkıştırılmış ve meyil verilmiş alanın üzerine iki kademeli,ilk kademe 4-5 cm binber,ikinci kademe 4-5cm ince mıcırlı aşınma tipi asfalt kaplama yapılır. Burada dikkat edilecek husus asfaltın düzgün bir zemine sahip olmasını sağlayabilmektir. Zira asfaltın zemininde olabilecek dalgalanmalar aynen yukarıdaki kaplamaya yansır ve saha yağmurlardan sonra yer yer göllenme yapabilir. Asfalt kaplama tamamlandıktan sonra 3 hafta süresince günün en sıcak saatlerinde birkaç kez bol su ile yıkanmalıdır. Bu işlem asfaltın içerisindeki gazların daha çabuk buharlaşarak çıkmasını sağlayacağı gibi yabancı maddelerden arınmasını kolaylaştıracaktır.

Akrilik zemin Kaplaması :
Mevcut asfalt zemin üzerine  Pro-flex.m   ;tenis,basketbol,voleybol ve diğer sporlar için tasarlanmış akrilik esaslı sistemdir. Pro-flex.m sistem,kaymayı önleyici,yüksek performanslı,muntazam top sıçramasını sağlayan,dayanaklı ve uzun ömürlü,değişik iklim şartlarına uygun,yorgunluğu minimuma indiren,sakatlık riskini azaltan,UV ışınlarından etkilenmeyen ve ekonomik akrilik kaplama yapılır.

Yapılacak işlemler :

Asfalt zeminin basınçlı su ile yıkanması
Hava kompresörü ile temizlenmesi
1 kat dolgu malzemesi ile zeminin gözeneklerinin kapatılması
2 kat ‘’Cushion’’ uygulaması
2 kat “Precoat 367-200” (Ana renk katları)
2 kat ‘’Overline 367-F’’ ile tenis  oyun çizgilerinin çizilmesi


Çevre Tel-Çiti   (Kaynaklı Uygulama):
3,00m ara ile çevre hatılı  betonu içerisine bırakına ankreaj borularına 60x2,00mm  boru direkler kaynak ile monte edilir. Dikmelere 48x2mm borular üstten ortadan ve alttan olmak üzere 3 sıra yatay olarak kaynak ile bağlanır. Hazırlanan konstrüksiyona 1 kat antipas 2 kat yağlı boya ile boyanır. Boya kuruduktan sonra h:4,00m  yüksekliğinde 50x50x3,50mm PVC  kaplamalı örgü teli örgü telinin esnemesini önlemek için  4 sıra gergi teli çekilerek montaj işlemi tamamlanır.İstenilen yere 1 adet 100x200cm ebatlarında servis kapısı monte edilerek tarafınıza teslim edilir.

Aydınlatma Sistemi :
Tenis kortlarında,basketbol sahalarında aydınlatma sahanın boyuna karşılıklı 3 er adet toplam 6 adet h:6,00m net yüksekliğindeki deve boyunlu boyalı aydınlatma direkleri (114x4,50mm borudan mamul),önceden açılan temele beton ve blokaj taşı ile sıkıştırılarak monte edilmiş ankrajlara cıvata+somun yardımı ile monte edilir. Aydınlatma direklerine 1 er adet toplam 6 adet 1000wat metal halide projektör NYY kalite kablolarla baglanarak saha aydınlatması sağlanır.

Oyun Ekipmanları :
Tenis direği metal veya alüminyum,filesi,tenis oturma bankaları ve skorbordlar.